Succesvol verkocht!
Succesvol verkocht!

Groenstraat 28

Verkocht
Perceeloppervlakte
1.016 m²
Woonoppervlakte
258 m²
Inhoud
1.040 m³
Groenstraat 28 is succesvol verkocht door Qualis

Geen woning meer mislopen? Maak een account aan en ontvang als eerste updates over nieuwe woningen, ook in stille verkoop.

Account aanmaken

Omschrijving

RIJKSMONUMENTALE VILLA WILGEWINDE

Villa Wilgewinde is een fantastisch landhuis dat geheel terecht in 2001 als Rijksmonument is bestempeld. De Bossche architect van Halteren heeft de alom bekende Amsterdamse Schoolstijl vertaald in een regionale variant die kan worden beschouwd als één van de mooiste woningen van Udenhout. Niet alleen aan de buitenzijde zijn vele karakteristieke elementen behouden; ook binnen zie je veel elementen die zorgen voor de zeer bijzondere ambiance. Met vijf slaapkamers, een mooie kantoorruimte, karakteristieke keuken met grote bijkeuken en twee woonkamers is dit een geweldig en gezellig familiehuis waar je overal de warme en rijke historie voelt.

Dit heerlijke landhuis staat aan de statige Groenstraat op een centrale plek in Udenhout. Wonen in Udenhout heeft veel voordelen; bijna op loopafstand van het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen, binnen 15 minuten in Tilburg of ’s-Hertogenbosch en het dorp heeft prima voorzieningen voor jong en oud. Op een paar minuten lopen liggen een supermarkt, diverse winkels en leuke restaurants om te ontdekken. Via de N65 zijn de snelwegen A2, A58 en de A65 te bereiken; tegelijkertijd ervaar je in Udenhout nog een aangename dorpse rust.

Wie Villa Wilgewinde bezichtigt ervaart nog volop de sfeer en huiselijkheid uit de jaren dertig. Prachtige mozaïekvloeren, marmeren schouwen, glas-in-lood ramen, zorgvuldig gerestaureerde en-suite deuren, robuuste paneeldeuren en wandbetegeling van een ongekende schoonheid. Zelfs het geometrisch hekwerk aan de buitenzijde is ontworpen door de architect; op alle fronten zeer gedetailleerd en overweldigend mooi.

INDELING

BEGANE GROND
Open het stijlvolle, donkergroene hekwerk en loop over het tuinpad naar de overdekte entree van het landhuis. Boven het raam links van de entree pronkt sinds 1928 trots de naam Wilgewinde. Achter de voordeur ligt een tochtportaal dat toegang geeft tot een klein kantoortje en de grote centrale ontvangsthal. De prachtige mozaïekvloer, de originele wandtegels en de paneeldeuren zorgen voor een fantastische uitstraling. Achter de stijlvolle trap ligt een tweede hal c.q. een achterportaal v.z.v. een wastafel en de toiletruimte.
Aan de rechterzijde van de hal ligt de woonkamer en-suite; een lichte kamer die een aantal jaren geleden een transformatie heeft ondergaan. De voorzijde is een fraaie zitkamer met een gezellige kachel met een marmeren schouw en aan de achterzijde ligt de eetkamer met openslaande deuren naar het terras in de achtertuin met ook hier een identieke schouw, de vloer is voorzien van een visgraat parketvloer. Een combinatie van diverse architraven en ornamenten en het kleurige glas-in-lood maken de sfeer meer dan compleet.
Aan de linkerzijde van het landhuis ligt de tweede leefruimte met een grote karakteristieke halfronde erker aan de voorzijde. Deze ruimte is voor vele doeleinden geschikt, van woonkeuken tot kinderkamer en van kantoor tot studeerkamer alles is er mogelijk.
Het grote fornuis neemt een prominente plaats in de keuken in. Meerdere ovens en krachtige gaspitten brengen niet alleen de kookliefhebber. De gezellige keuken ademt nog de sfeer van weleer met meerdere originele inbouwkasten, een granito werkblad en een terrazzovloer. Vanuit de keuken is een grote wijn-/provisiekelder te bereiken. De naastgelegen grote bijkeuken is de plek voor extra apparatuur waaronder een koelkast, vriezer en een vaatwasser. Deze ruimte kan eenvoudig worden samengevoegd met de huidige keuken waardoor er een zeer grote woonkeuken ontstaat.

EERSTE VERDIEPING
Kijk omhoog in het speelse licht van de vide terwijl je naar de eerste verdieping loopt; hier zie je de pracht en praal van het landhuis in vol ornaat. Op de eerste verdieping bevinden zich drie slaapkamers, de badkamer en een apart toilet.
De badkamer is ingedeeld met een dubbele wastafel, ligbad en een aparte douche. Vanuit de badkamer is er toegang tot het dakterras. Alle slaapkamers hebben grote ramen met een kenmerkende roedeverdeling en een prachtig uitzicht op de tuin en omgeving. De twee grootste slaapkamers zijn voorzien van dubbele inbouwkasten en de derde kamer grenst aan het dakterras.

TWEEDE VERDIEPING
Via de bordestrap vervolgen wij onze weg naar de tweede verdieping. Vanaf de overloop is er toegang tot een ruime zolder en twee slaapkamers met een dakkapel en een wastafel. Vanaf de zolder is er toegang tot de vliering in de nok van het landhuis. Het is mogelijk om de zolder te verbouwen tot een extra 6 slaapkamer eventueel gecombineerd met een tweede badkamer.

EXTERIEUR
Villa Wilgewinde staat op een prachtig perceel en heeft een uitstekend onderhouden tuin die veel privacy biedt. De achtertuin is op het zuidoosten gelegen en meer dan 35 meter diep. Meerdere terrassen, een gazon, rijk beplante borders, groenblijvende hagen en karakteristieke bomen zorgen voor een heerlijke tuin waar u op een mooie dag heerlijk kunt genieten van uw wijntje of een krantje. Er is parkeergelegenheid op eigen terrein aanwezig en achterin de tuin staat een houten tuinhuisje. Er is desgewenst nog een mogelijkheid aanwezig voor de bouw van een garage/gastenverblijf met extra parkeerplaatsen, een overdekt terras en/of een zwembad/-vijver.
Meer lezen
Minder lezen
Succesvol verkocht!
Groenstraat 28 is succesvol verkocht door Qualis

Geen woning meer mislopen? Maak een account aan en ontvang als eerste updates over nieuwe woningen, ook in stille verkoop.

Account aanmaken