HALF VRIJSTAANDE STADSVILLA IN FACADE-ARCHITECTUUR MET ROYALE ZIJ-TUIN.
Dit monumentale familiehuis uit 1875 heeft circa 302 m2 vloeroppervlak en een - voor stadse begrippen - uniek grote zij-tuin met een recent gerestaureerd hekwerk aan de voorzijde. De woning is een plaatje door de facade-architectuur met rijke architectonische vormgeving en prachtige, goed geconserveerde details zowel binnen als buiten. De woning heeft een volwaardige multifunctionele verdieping in het souterrain met eigen ingang aan de achterkant. Het is daardoor ook uitstekend geschikt voor kantoor/praktijk aan huis of voor een separate woonunit voor uw familie of au pair.
De villa is gelegen aan het Plantsoen, een negentiende-eeuws, monumentaal stadspark. Eind 1800 besluit het Stadsbestuur van de gemeente Leiden hier tot uitgifte van 47 kavels op de oostelijke vestingwal van de stad die allen bebouwd moesten worden met luxe herenhuizen. Kopers waren destijds verplicht het kavel te bebouwen met herenhuizen die binnen 2 jaar volledig voltooid moesten zijn. Kopers van 2 of 3 kavels mochten ook 1 (!) herenhuis bouwen en de rest als tuin inrichten. Dit is alleen bij Plantsoen 1, 25 en 75 het geval geweest. In later stadium hebben Plantsoen 1 en 25 alsnog het tuinkavel bebouwd, waardoor heden ten dage Plantsoen 75 als enige over een tuin beschikt. Voorwaar een uniek ensemble in het centrum van Leiden.
Binnen Leiden wordt dit deel van de stad sowieso beschouwd als een van de meest aantrekkelijke plekken om te wonen en te werken. In de directe omgeving liggen het historische centrum en de vele universiteitsgebouwen van de stad. Diverse scholen, sportvoorzieningen en winkels bevinden zich op loop-/fietsafstand. Gerenomeerde internationale scholen treft u aan in Oegstgeest, Wassenaar en Voorschoten op circa 15 tot 20 auto minuten afstand. In Leiden zelf start vanaf september 2022 een internationale basisschool. Het universitair medisch centrum (LUMC) bevindt zich vlakbij.
Door de ligging en nabijgelegen uitvalswegen bent u binnen een half uurtje in het centrum van Den Haag of Amsterdam. Of kunt u even lekker uitwaaien op de stranden van Noordwijk of Wassenaar. Openbaar vervoer, met 2 NS stations op vijf minuten afstand, brengt u in korte tijd naar Schiphol of andere plaatsen. De aansluitingen met de A4 en A44 zijn uitstekend te bereiken. Dus ook een ideale locatie voor internationals!
GELEGEN OP EEN TOPLOCATIE AAN HET PARK VLAKBIJ HET CENTRUM.
Wat direct opvalt zijn de prachtige details uit deze bouwperiode: geprofileerde gootlijsten, bakstenen lijstgevels, een gepleisterde hoektravee voorzien van schrijnvoegen, balkonconsoles, consoles in de kroonlijst, een geblokte liseen in het midden van de gevel, schuifvensters en getoogde bovendorpels, strekken boven de vensters.
De villa is een schoolvoorbeeld van facade-architectuur: de voorgevel heeft een rijke architectonische vormgeving, de achtergevel is juist sober vormgegeven. Hier wordt de herinnering aan de slechting van de stadswallen in de 19e eeuw levend gehouden.
Via een met hardsteen bekleedde trap, bereikt u het overdekte bordes aan de voorzijde van de woning. U betreedt vervolgens de woning via de imposante, dubbele openslaande deuren met bovenlicht en komt dan binnen in het royale tochtportaal met aansluitend de hal. Daar bevinden zich het mooie trappenhuis en het gastentoilet. Vanuit de hal heeft u toegang tot de voormalige kamer-en-suite, de keuken en het toilet met daglichttoetreding middels een glas-in-lood raam. Zowel het tochtportaal als de hal hebben een prachtige, originele marmeren vloer.
De voormalige kamer-en-suite heeft een echte wow factor. De living heeft een goede breedtemaat en hoge plafonds met recent gerestaureerde, authentieke ornamenten. Grote raampartijen zorgen voor veel licht en geven een geweldig uitzicht over het park. Op de vloer ligt een hardhouten parketvloer. Hier verblijven geeft een gevoel van vrijheid, rijkdom en rust midden in de stad.
De keuken annex serre is heerlijk zonnig. Hier is het optimaal genieten van wat deze locatie te bieden heeft: vrij uitzicht aan de voorzijde over het Plantsoen, vrij uitzicht achter en uitzicht op de prachtige tuin. Openslaande deuren geven toegang tot het balkon met een trap naar de tuin. De keuken en serre tezamen bieden voldoende ruimte om een hele fijne woonkeuken te realiseren.
KARAKTERISTIEKE DETAILS ZIJN OVERAL ZICHTBAAR.
Via de imposante trap komt u op de overloop. Door het grote raam met glas-in-lood is het hier aangenaam licht. Ook op deze verdieping vindt u fijne hoge plafonds. Vanaf de overloop bereikt u de master bedroom, 2 slaapkamers, de badkamer en het separate toilet.
De master bedroom is heerlijk ruim. Mooi is het plafond met originele ornamenten. Deze slaapkamer heeft een grote raampartij met adembenemend uitzicht: hier wil iedereen wakker worden! Deze slaapkamer heeft een doorgang met wastafel naar de slaapkamer aan de achterzijde.
De twee andere slaapkamers hebben ook een uitstekend formaat. De zijkamer heeft bovendien een vrij uitzicht naar de voor- en achterzijde en een eigen balkon.
De keurige badkamer heeft ook een eigen balkon. Zelfs hier treft u een geornamenteerd plafond aan. Aangenaam is de daglichttoetreding. Het balkon heeft een smeedijzeren hekwerk en rust op geornamenteerde kunststenen consoles.
Met een vaste trap gaat u naar de 2e verdieping. Hier vindt u de 4e slaapkamer en een grote open ruimte.
De 4e slaapkamer heeft een wastafel en een vaste kast (met daarin een geiser).
De grote open ruimte heeft 3 Velux dakramen met weids uitzicht over Leiden. Deze ruimte is naar eigen inzicht in te delen; er is voldoende ruimte voor het maken van bijvoorbeeld nog 2 of 3 royale slaapkamers en een badkamer.
EEN UNIEKE VILLA MET FANTASTISCHE MAATVOERING.
Met de vaste trap in de hal bereikt u de gang in het souterrain; een volwaardige woonverdieping. Aan de 4e Binnenvestgracht bevindt zich een buitendeur. Hierdoor kan deze verdieping zelfstandig worden gebruikt en is deze uitstekend geschikt voor kantoor/praktijk aan huis of dubbele bewoning. Maar ook een fitness-, yoga- of wellnesruimte kan hier heel goed worden gecreëerd.
Vanuit de gang bereikt u drie kamers met royaal daglicht, een toilet en een bergruimte.
In de kamer aan de voorzijde is de originele granito vloer bewaard gebleven.
In de grote kamer aan de achterzijde zijn de originele (keuken)kasten nog in uitstekende staat. Hier vindt u ook de wasmachine aansluiting en een gootsteen.
In de kleinere kamer aan de achterkant bevinden zich diverse vaste kasten en de CV ketel.
De (voor stadse begrippen) meer dan riante eigen tuin is een plaatje! Mooie beplanting en bijna het hele jaar door kleurige bloemen zorgen voor een fijn buiten-gevoel. De tuin wordt aan de voorzijde gescheiden van de weg door een prachtig, monumentaal hekwerk.
Wat kunt u verder nog verwachten?
- Alarminstallatie.
- Platte dak recent vernieuwd.
- Schilderwerk buitenzijde in 2021 uitgevoerd.
- Buitengevel van het souterrain in 2021 aan de voorzijde geïmpregneerd (de hardstenen gevelbekleding is hiervoor verwijderd en weer teruggeplaatst).
- Remeha HR CV combiketel.
- Bouwkundige keuring en quick scan asbest op verzoek beschikbaar.
- De woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud maar is gedateerd qua afwerking.
- Gemeentelijk monument.
- Projectnotaris: BMS Netwerk Notarissen, Leiden
- Niet zelfbewonings- en ouderdomsclausule van toepassing.
Bent u benieuwd hoe mooi de woning er van binnen uitziet? Bekijk alvast voor een goede 1e indruk de uitgebreide fotoreeks, de 360 graden foto's, de overzichtelijke plattegronden of de professionele film op Funda. Indien u nu direct door het huis wilt lopen, kunt u via een 3D tool van Matterport op Funda direct het huis bezichtigen.
Kortom: Een zeldzame kans om een geweldig familiehuis op een toplocatie te kopen.